25 و 26 خرداد برگزار می شود؛

بیست و چهارمین همایش سالانه سیاست های پولی و ارزی

 بیست و چهارمین همایش سالانه سیاست های پولی و ارزی با محوریت « چارچوب سیاست پولی و الزامات خروج از رکود تورمی»  برگزار می شود.
   به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران؛ محورهای اصلی این همایش "الگوی مناسب سیاستگذاری پولی" ، "اصلاح نظام بانکی" ، "استراتژی مناسب خروج از رکود" و "تامین مالی تولید" می باشد و سخنرانان اصلی این همایش "دکتر ولی اله سیف" ، "دکتر علی طیب نیا "و "دکتر اکبر کمیجانی"هستند و به ترتیب در زمینه"چارچوب نوین سیاست پولی و اصلاح نظام بانکی" ، "راهبرد دولت برای خروج از رکود" و "تحلیلی بر تحولات اقتصاد کلان و سیاست های پولی کشور" به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.
 سخنرانان اصلی روز دوم نیز "دکتر عباس آخوندی" ، "مهندس محمد‌رضا نعمت زاده"و "دکتر محمد‌باقر نوبخت" خواهند بود.
گفتنی است به منظور نقد و بررسی محورهای اصلی همایش، چهار نشست سیاستی برگزار خواهد شد . همچنین در پایان هر روز، میزگردي تحت عناوین عملکرد "سیاست پولی در سال 92 و اصلاحات پیشنهادی" و "بازخوانی سیاست های اقتصاد مقاومتی در نظام بانکی کشور" برگزار خواهد شد.
 همچنین روز اول هفت کارگاه آموزشی با عناوین "سیاست های اعتباری و خروج از رکود تورمی" ، "بازسازی بازار بین بانکی ریالی و ارزی" ، "تامین مالی بنگاه ها و راهکارهای برون رفت از رکود تورمی" ، "تامین مالی مسکن؛ چالش ها و راهکارها"،"مطالبات معوق و بحران های اعتباری" ، "قاعده مندی سیاست مالی و مدیریت نوسانات ارزی" و "تقویت ابزارهای سیاست پولی و لزوم بازسازی سیاست ارتباطی بانک مرکزی" و روز دوم ده کارگاه آموزشی تحت عناوین "شناسایی چالش های تامین مالی بنگاه های اقتصادی و راهکارهای پیش رو" ، "نقش و جایگاه صندوق توسعه ملی در اقتصاد ایران" ،"سلامت بانکی" ، "بانکداری مرکزی و نظام ارزی کارآمد" ، "نوآوری مالی و آزادسازی در نظام بانکی" ، "استقلال بانک مرکزی و سیاست پولی بهینه" ، "حاکمیت شرکتی" ، "تعامل سیاست مالی و پولی" ، "نقش بانک ها در کارآمدی سیاست پولی" و "تحلیل رکود و راهکارهای تامین مالی سرمایه در گردش بنگاه ها" برگزار مي شود.
  گفتنی است بیست و چهارمین همایش سالانه سیاست های پولی و ارزی، 25 و 26 خردادماه 93 در سالن اجلاس سران برگزار می شود و علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بيشتر مي توانند به نشانی http://conf.mbri.ac.ir/conf24/?LangID=1 مراجعه نمايند.تعداد بازديدها:   5,513