بانک مرکزي اعلام کرد؛

عدم ارائه خدمات بانکي به موسسات و نهادي پولي و اعتباري غيرمجاز

بانک مرکزی لزوم خودداري از ارائه خدمات بانکي به موسسات و نهادهاي پولي و اعتباري غيرمجاز را به کلیه بانک های دولتی، غیردولتی، شرکت دولتی پست بانک و موسسات اعتباری موسسه، کوثر مرکزی و عسکریه ابلاغ کرد.
به گزارش روابط عمومي بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران؛ ايجاد و ثبت نهادهاي پولي و اعتباري فقط با اخذ مجوز از بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران امکان‌پذير است و اشتغال به عمليات بانکي توسط اشخاص حقيقي و يا حقوقي تحت هر عنوان و تأسيس و ثبت هرگونه تشکل براي انجام عمليات بانکي، بدون دريافت مجوز از بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران ممنوع است. لذا اين بانک در راستاي تنظيم نظام پولي و اعتباري کشور همواره فعاليت‌هاي صورت گرفته در بازار پول را رصد مي‌نمايد و در صورت اطلاع از فعاليت غيرمجاز در اين بازار، ضمن ممانعت از اين‌گونه فعاليت‌ها، اقدامات قانوني لازم را از طريق مراجع ذيصلاح اتخاذ خواهد کرد.
لذا شعب و واحدهاي بانکها و موسسات اعتباري همواره با مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني بانک مرکزي به نشاني www.cbi.ir، اسامي و مشخصات بانکها و موسسات مجاز فعال در بازار پول را مدنظر داشته و ضمن خودداري از ارائه خدمات بانکي به موسسات و نهادهاي پولي و اعتباري غيرمجاز، در صورت اطلاع از فعاليت اين‌گونه اشخاص در اسرع وقت مشخصات و اطلاعات مربوط را به  بانک مرکزی ج.ا.ا اعلام نمايند.تعداد بازديدها:   5,672