دکتر سیف در بیست و پنجمین همایش بانکداری اسلامی:

بزرگترین آوردگاه فکری برای تحقق مفاهیم ژرف بانکداری اسلامی

بزرگترین آوردگاه فکری برای تحقق مفاهیم ژرف بانکداری اسلامی
  ولی اله سیف رییس کل بانک مرکزی ، حضور معاون اول رییس جمهور در مراسم اختتامیه بیست و پنجمین همایش بانکداری اسلامی را نشان از علاقه ایشان به نظام بانکی و اهمیت جایگاه بانکداری اسلامی در رشد و شکوفایی اقتصاد کشور  دانست.
به گزارش روابط عمومي بانک مرکزي، ولی اله سیف در مراسم اختتاميه بيست و پنجمين همايش بانکداري اسلامي ضمن تقدیر از نقش بی‌همتای معاون اول رییس جمهور در هدایت و ایجاد هماهنگی بین اعضای دولت،افزود: اين همايش به عنوان مهمترین رویداد صنعت بانکداری کشور در نظمی مثال زدنی و با کیفیت و کمیتی رو به رشد اکنون به بزرگترین گردهمایی محققین، صاحبنظران، اساتید بانکداری اسلامی و مدیران نظام بانکی کشور تبدیل شده است.
وی گفت: در آستانه سیاستگذاری هایی از جنس تدبیر و امید در نظام بانکی کشور، بانک مرکزی جمهوری اسلامی نیز امیدوار است این گردهمایی عظیم به آوردگاه فکری اهل خرد، تدبیر و اندیشه برای چاره اندیشی و همفکری برای طراحی نقشه راه مناسب به منظور حرکت از بانکداری بدون ربا به سوی اهداف متعالی و تحقق مفاهیم اصیل و ژرف بانکداری اسلامی تبدیل شود.
سیف گفت: بی گمان دستاوردهای نظام پولی کشور در مهار تورم و استقرار ثبات و آرامش در بازار دارایی ها مرهون سیاست های دولت یازدهم در التزام به انضباط بودجه ای، عدم توسل به منابع بانک مرکزی و راهبردهای منجر به بهبود محیط کسب و کار و همچنین ایجاد امید در فعالان اقتصادی است.
وی افزود: بی تردید از رهگذر ارتقای کیفیت بانکداری اسلامی و انطباق هرچه بیشتر آن بر مفاهیم عمیق بانکداری اسلامی دستاوردهای فعالین نظام بانکی کشور به مراتب بیشتر از گذشته زمینه بروز و ارائه خواهد داشت.
گفتني است در اين مراسم از اسدا... امیر اصلانی، ایرج توتونچیان، حسین مهدوی نجم آبادی و مرحوم آیت ا... رضوانی که در تهیه لایحه قانون عملیات بانکی بدون ربا  نقش بسزایی داشتند تقدیر شد.

 


تعداد بازديدها:   3,237