سامانه فروش اینترنتی ارز مسافرتی رونمایی شد

رونمایی از سامانه فروش اینترنتی ارز مسافرتی با حضور رییس کل بانک مرکزی، دبیرکل این بانک، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک ملت در محل ساختمان بانک ملت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، ولی اله سیف رییس کل بانک مرکزی با بیان این که جهت‌گیری‌های بانک مرکزی در زمینه بانکداری الکترونیک دستاوردهای خوبی در پی داشته است، افزود: بانک مرکزی تحولات اساسی را در زمینه بانکداری الکترونیک آغاز کرده و در عین حال، لازم است بقیه بانک ها  نیز همزمان فعالیتهای لازم را در این زمینه انجام دهند. خوشبختانه بانک ملت فعالیتهای خوبی را در این زمینه انجام داده است و از شرایط نسبتا" مطلوبی برخوردار است.
سیف با بیان اینکه بانکداری الکترونیک باعث کاهش هزینه‌ها، افزایش سرعت، کاهش هزینه‌های اجتماعی و جلوگیری از فسادهای مختلف می‌شود، اظهارداشت: این عوامل از مزایای استفاده از فن آوریهای نوین بانکی است و در حال حاضر همه بانک‌ها برای تحقق اهداف خود و برقراری آرامش در بازار، نسبت به حرکت در این مسیر اعتقاد کامل دارند.
وی با بیان اینکه بحث مذاکرات هسته‌ای به سمت خوبی پیش می‌رود، خاطرنشان کرد: بانک‌های ما باید آمادگی لازم برای برقراری ارتباط با بانک‌های جهانی را داشته باشند به‌طوری‌که اگر بانک‌های خارجی در کشور فعالیت‌شان را آغاز کنند، بانک‌های داخلی توان رقابت با آنها را داشته باشند.
رییس کل بانک مرکزی ضمن بیان اینکه شرایط اقتصادی باثباتی در کشور حاکم است و عوامل اصلی یعنی عرضه و تقاضای ارز در شرایط تعادل به سر می‌برد، تاکید کرد: هرچند نوساناتی وجود داشته است ولی با توجه به اینکه عوامل بنیادین موثر در بازار نقش خود را به خوبی ایفا می‌کنند، در آینده آرامش بیشتری در بازار به وجود می‌آید.
سیف با بیان اینکه بانک مرکزی برای نظم‌دهی به نظام بانکی هیچ تمایلی برای استفاده از روش های دستوری ندارد، تاکید کرد: مدیران عامل بانک ها باید خود اجازه ندهند که بانک‌ها خارج از منطق حرکت کنند.
رییس‌کل بانک‌مرکزی در خصوص بازار سرمایه اظهارداشت: با توجه به تصمیماتی که در بورس گرفته ‌شده است قاعدتا" تاثیر شرایط طبیعی به شاخص‌ها، برخواهد گشت هرچند ممکن است نوساناتی را نشان دهد.
سیف در خصوص سامانه اینترنتی فروش ارز مسافرتی گفت: این سامانه باعث آسایش مردم، جلوگیری از اتلاف وقت و ترافیک‌های بی‌مورد می‌شود.
ساروخانی مدیرعامل بانک ملت نیز با بیان این که در سال 90 ماموریت فروش ارز مسافرتی به آن بانک محول شد، گفت: با توجه به اینکه سالانه حدود یک میلیون نفر ارز مسافرتی خریداری می‌کنند، بانک ملت برای رفاه حال مردم کارشناسی طراحی و اجرای این سامانه را  از سال 92 آغاز کرد.
ساروخانی با بیان اینکه 11 شهریور 93 اولین تراکنش توسط سامانه جدید ثبت شد، افزود: این سرویس مختص بانک ملت نیست و تمام کارت‌هایی که عضو شتاب (شاپرک) هستند می توانند از آن استفاده کنند. تعداد بازديدها:   11,640