مدیرکل حراست بانک مرکزی :

نباید مردم را نسبت به سیستم بانکی بی‌اعتماد کرد

ششمین جلسه کارگروه مشترک مدیران کل حراست بانک ها و موسسات مالی و اعتباری با حضور دکتر قربانی معاون اقتصادی بانک مرکزی، مقدم نودهی مدیرعامل بانک تجارت و مدیران کل حراست بانک ها و موسسات به میزبانی بانک تجارت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، عبدالملکی مدیرکل حراست بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در ابتدای این نشست با اشاره به پیام کوتاه، پرمعنی و ارزشمند رهبر معظم انقلاب به همایش ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد گفت: انتظار معظم‌له از مسئولین اتخاذ تصمیمات قاطع، عملی و بدون هرگونه ملاحظه در مقابله با فساد است.
وی همچنین باتوجه به اظهارات آقایان محسنی  اژه ای و جهانگیری معاونین قوه مقننه و مجریه درخصوص ایفای نقش پررنگ حراست‌ها گفت: اگرچه همواره حراست ها در نوک حمله مبارزه با فساد بوده‌اند اما این نشست عزم مجموعه حراست نظام بانکی کشور را در این موضوع جدی تر و راسخ‌تر خواهد کرد. وی از مجموعه حراست بانک‌های کشور خواست بیش از پیش هوشیاری و آمادگی خود را در امر پیش‌گیری و مبارزه با فساد حفظ کنند.
عبدالملکی در ادامه افزود: این روزها نظام بانکی کشور مورد هجمه‌ای قرار گرفته که بعضاً غیرمنصفانه است و با نوعی برجسته کردن، سیاه نمایی و سیاسی‌کاری همراه است.
وی با اشاره به وجود انبوهی از مدیران و کارکنان خدوم، صدیق و پاک دست در نظام بانکی کشور گفت: نباید به بهانه سو‌ءاستفاده و تخلف در یک شعبه از یک بانک،مجموعه نظام بانکی کشور را زیر سوال برد. اگر چه بایستی با کوچکترین تخلف و سوءاستفاده بانکی برابر قانون به اندازه و محکم برخورد کرد.
مدیرکل حراست بانک مرکزی با اشاره به نقش برجسته و موثر سیستم بانکی در توسعه اقتصادی، اجتماعی، عمرانی، کشاورزی و رونق اقتصادی کشور، بی‌اعتماد کردن مردم به نظام بانکی را ضربه زدن به اقتصاد کشور دانست.
وی سیاه‌نمایی و رسانه‌ای کردن و بزرگ جلوه دادن مشکلات را موجب دلسردی مردم، بی‌اعتمادی آنان به بانک‌ها، فرار سرمایه‌ها و سوءاستفاده دشمنان دانست و گفت: نباید تلاش‌های صادقانه خیل کثیری از مدیران زحمتکش و کارکنان مومن سیستم بانکی را در طرح‌های بزرگ، پروژه‌های عمرانی و تحولات مثبت اقتصادی کشور نادیده گرفت.تعداد بازديدها:   5,360