نیلی تاکید کرد:

ضرورت توسعه اکوسیستم بانکداری الکترونیک

ضرورت توسعه اکوسیستم بانکداری الکترونیک

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی در تبیین اهداف همایش سالانه بانکداری الکترونیک با تاکید بر این که همایش امسال با محوریت ضرورت توسعه اکوسیستم بانکداری الکترونیک برگزار می شود، گفت:‌ در همایش امسال به نقش بانک‌ها در کنار فناوری‌های اطلاعات توجه بیشتری شده به تاثیر بازیگران اصلی و قوانین این حوزه، چالش‌ها، فضای کسب و کار و سامانه‌های پرداخت موجود، پرداخته می‌شود.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، فرهاد نیلی، رئیس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی صبح امروز ضمن تشریح برنامه‌های چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت و افزود: در این همایش با حضور مدیران، کارشناسان و اساتید صاحب نظر ، چشم‌انداز پیش‌روی صنعت بانکداری الکترونیک و عملکرد دهه گذشته در این زمینه، بررسی و ارزیابی می‌شود.
وی این نشست را بزرگترین گردهمایی صنعت بانکداری الکترونیک کشور دانست و تصریح کرد: در همایش امسال همچون گذشته مقامات ارشد کشوری از جمله وزیر اقتصاد، رئیس‌کل بانک مرکزی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به بیان دیدگاه‌های خود می‌پردازند.
نیلی یکی از تفاوت‌های اصلی این همایش با همایش‌های گذشته را دعوت از سخنرانان کلیدی مطرح بین المللی عنوان و اظهار داشت: افرادی همچون برت کینگ، آینده پژوه و نظریه پرداز استرالیایی موضوع جهانی شدن فناوری مالی و تحول در بانکداری جهانی؛ پیتر هیومن، مدیر تجارت همراه شرکت اریکسون موضوع بررسی تاثیرات موبایل در صنعت بانکداری و جان کارلتون کلی، مشاور ارشد پی دبلیو سی ویتنام موضوع پیاده‌سازی بانکداری متمرکز، آموزه‌ها و تجربیات پژوهش‌های بین المللی را در این نشست ارائه می‌کنند.
رئیس پژوهشکده پولی و بانکی، دیگر ویژگی چهارمین همایش را پنل‌های تخصصی با قالب جدید دانست و عنوان کرد: در این پنل‌ها با همکاری صاحبنظران حوزه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت موضوعاتی همچون کارت‌های اعتباری، بازنگری در ساختار درآمدی بانک‌ها، مدل‌های بانکی نوین ایران، پرداخت فرامرزی، نقش داده‌کاوی در کسب و کار بانکی و بانکداری باز مورد بررسی قرار می‌گیرد.
نیلی در ادامه با اشاره به نقشه راه بانک مرکزی در افق 1400 اظهار داشت: در این همایش دستاورد‌های پژوهش‌های نقشه راه بانک مرکزی در افق 1400 و چشم انداز نظام مالی کشور، سند محصولات بانکی نوین ایران، معروف به پروژه مبنا و کتاب چالش‌های پولی و بانکی اقتصاد ایران رونمایی می‌شود.
چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت در روز‌های 6 و 7 بهمن‌ماه در مرکز‌ همایش‌های بین المللی برج میلاد برگزار می‌شود.تعداد بازديدها:   3,124