دیدار رییس کل بانک مرکزی با مدیرعامل صندوق بین‌المللی پولرییس‌کل بانک‌مرکزی درسومین روز حضور خود در اجلاس پاییزه صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی در لیما، پایتخت کشور پرو، با خانم کریستین لاگارد مدیرعامل صندوق بین‌المللی پول دیدار کرد.
 به گزارش روابط‌عمومی بانک‌مرکزی، دراین دیدار که دکتر مجرد نماینده ایران در صندوق بین‌المللی پول و هیات بانک‌مرکزی نیز حضور داشتند، دستاوردهای اقتصادی ایران و راه‌های خروج از رکود وايجاد تحرك در بخش‌های توليدی كه در عين حال آثار سوء تورمي نداشته باشد مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 سیف همچنین در جلسه گروه کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا که با حضور خانم لاگارد و وزرای قتصاد و رؤسای بانك‌های مركزی كشورها تشکیل شده بود، سخنرانی کرد. رييس‌کل بانك مركزي كشورمان ضمن برشمردن آثار رفع تحریم‌ها بر اقتصاد ایران، اظهار کرد که این امر آثار قابل توجهی بر اقتصاد منطقه و جهان نیز خواهد داشت. وی همچنین بر اهمیت ایجاد فرصت‌های مناسب برای اقشار جامعه در زمینه‌های آموزش، اشتغال، بهداشت، شبکه‌های زیرساختی و دسترسی به خدمات دولتی تاکید کرد (مشروح سخنرانی رییس‌کل بانک مرکزی درخبر جداگانه‌ای اعلام شد).
رییس‌کل بانک مرکزی در ادامه دیدار با همتایان خود با روسای کل بانک‌های مرکزی اندونزی و عمان دیدار و گفتگو کرد. در این نشست‌ها موضوعات مورد علاقه طرفین و نحوه همکاری‌های دو جانبه دردوره پساتحریم مورد بحث و تبادل نظر قرارگرفت.تعداد بازديدها:   4,549