حضور قائم‌مقام بانک مرکزی در اجلاس سالانه صندوق بین‌المللی پولقائم‌مقام بانک مرکزی به همراه معاونان ارزی و اقتصادی این بانک به منظور شرکت در اجلاس سالانه صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی که در ایالات متحده برگزار می‌شود، عازم واشنگتن شد.
 


به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این اجلاس که در روزهای 16 تا 18 مهرماه برگزار می شود، نمایندگان نهادهای پولی و مالی کشورهای گوناگون در آن حضور خواهند داشت و فرصتي براي تبادل ديدگاه ها و جلسات دوجانبه با مقامات ساير كشورها به شمار مي رود.

 

در اجلاس سالانه صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی، علاوه بر مقامات بانک‌های مرکزی و وزرای دارايی کشورها، فعالان اقتصادی از بانک‌ها و موسسات مالی نيز گرد هم می‌ آيند تا با مقامات تجاري و بانكي كشورها گفت و گو و تبادل نظر کنند. در اين اجلاس نمایندگان بانک مرکزی ایران نیز با مقامات اقتصادی صندوق بین‌المللی پول و مدیران ارشد بانک‌های مرکزی و تجاری برخی کشور‌ها به طور جداگانه دیدار می‌کنند. باتوجه به شرايط پسابرجام، در حاشیه این اجلاس، نمایندگان ایران‌ در خصوص راهکار‌های گسترش روابط بانكي و رفع موانع موجود با مقامات اقتصادی ساير کشورها رایزنی خواهند كرد.
از دیگر برنامه‌های دكتر اكبر كميجاني قائم‌مقام بانک مرکزی و همراهان وی، شرکت در جلسه روسا و وزرای کشورهای گروه 24 است که نمایندگان کشور‌ها در این جلسه همه ساله مواضع خود را در امور پولی و مالی بین‌المللی هماهنگ می‌کنند.
کشورهای گروه 24 شامل ایران، پاکستان، فیلیپین، سریلانکا، سوریه، لبنان از آسیا و کشورهای برزیل، آرژانتین، مکزیک، ونزوئلا، کلمبیا، پرو، گواتمالا،
ترینیداد و توباگو از آمریکای لاتین و آفریقای جنوبی، مصر، الجزایر، نیجریه، کنگو، ساحل عاج  و غنا از  منطقه آفریقا می‌شود که کشورهای چین، عربستان و مراکش به‌عنوان ناظر در این اجلاس حضور دارند.
 تعداد بازديدها:   4,739