تبریک رییس کل بانک مرکزی به مناسبت روز آمار/ بانک مرکزی طلایه دار تولید آمار اقتصادی است

تبریک رییس کل بانک مرکزی به مناسبت روز آمار/ بانک مرکزی طلایه دار تولید آمار اقتصادی است

رییس کل بانک مرکزی در پیام به مناسبت روز آمار ضمن تبریک این روز با اشاره به طلایه دار بودن بانک مرکزی در تولید آمار از زمان تاسیس تا کنون، وظیفه تولید، محاسبه و انتشار آمارهای اقتصادی کشور را از وظایف اصلی و کلیدی بانک مرکزی خوانده و در بخشی از پیام خویش آورده است که به اذعان سازمان های معتبر بین المللی، کار تولید آمارهای اقتصادی توسط بانک مرکزی به نحو احسن انجام گرفته است. 
همچنین ولی اله سیف در این پیام از اتمام مراحل تجديد نظر و تغيير سال پايه شاخص هاي اقتصادي از سال 1390 به 1395 خبر داده و ابراز امیدواری کرده است به زودی شاهد نتايج ارزشمند آن در عرصه تولید آمار خواهیم بود.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، متن پیام ولی اله سیف به این شرح است.بسمه تعالی


تحقق اهداف عاليه نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در افق 1404 و توسعه و پيشرفت کشور در مسير اقتصاد مقاومتي با برنامه‌ريزي دقيق، اقدام به موقع و عمل اثربخش ميسر است و دسترسي به  آمار و اطلاعات صحيح، به هنگام و دقيق از ارکان و الزامات قطعي آن تلقي مي شود.
مفتخريم که نظام بانکي کشور و بانک مرکزي، از زمان تأسيس و آغاز به کار خود به عنوان اولين سازمان رسمي، طلایه دار توليد آمار اقتصادي در کشور بوده و طي هشت دهه گذشته در کنار ایفای ساير نقش‌ها و مأموريت‌هاي خطير، توليد، محاسبه و انتشار آمارهاي اقتصادي کشور را به عنوان يکي از وظايف اصلي و کليدي خود بدون هيچ وقفه و تساهلی انجام داده و به شهادت و اذعان خبرگان، متخصصين، انديشمندان، برنامه‌ريزان کشور و همچنين سازمان‌هاي معتبر بين‌المللي نظير صندوق بين المللي پول  و بانک جهاني، اين کار به نحو احسن انجام شده است که اين افتخار جز به مدد الهي و تلاش پيگير و خستگي‌ناپذير همکاران عزيز دست يافتني نبود.
اکنون در اين برهه از زمان به لطف لايزال خداوند متعال، رهنمودهاي مقام معظم رهبري و تلاش و مجاهدت‌هاي مردم و مسئولين گرانقدر کشور، بستر و زمينه رشد و توسعه اقتصادي کشور بيش‌ از پيش فراهم شده است و افق روشني در پيش روست. قطعاً دست يازيدن به اهداف و ارتقاء مستمر جايگاه اقتصادي وعلمي کشور جز با تلاش و همت مضاعف ممکن نخواهد بود.
بانک مرکزي به پشتوانه سابقه درخشان و بي مانند خود در زمينه تولید و انتشارآمارهاي اقتصادي و اعتبار آن نزد جامعه، به توسعه، بهبود و روزآمد سازي دانش خود اهتمام جدي ورزيده و با نگاه به آينده، دوشادوش مؤسسات معتبر بين‌المللي به دنبال توسعه کارآمد، اثر بخش و فراگير آمار و اطلاعات است.
امروز در آستانه روز ملي آمار و برنامه‌ريزي، ضمن تبريک اين مناسبت به تلاشگران اين عرصه به ويژه همکاران خود در بانک مرکزي و همچنين مرکز آمار ايران، بایسته و شايسته است از تمام عزيزاني که در پاسخگويي به سؤالات نمايندگان بانک مرکزي برای تکميل پرسشنامه‌هاي طرح‌هاي آماري همکاري کرده اند، مراتب قدرداني و سپاس خود را اعلام دارم.
خرسندم که اعلام کنم بانک مرکزي تمام مراحل تجديد نظر و تغيير سال پايه شاخص هاي اقتصادي از 1390 به 1395 را به بهترين وجه انجام داده و به زودي شاهد نتايج ارزشمند آن به ويژه در عرصه توليد آمارهاي پايش و ارزيابي برنامه ششم توسعه، اجراي سياست‌هاي کلي اقتصاد مقاومتي  و ساير برنامه‌هاي کشور خواهيم بود.
در پايان اميدوارم با همدلي و همکاري آحاد ملت، دستگاه‌ها و سازمان‌هاي فعال کشور در زمينه توليد، محاسبه و انتشار آمار، شاهد توسعه و پيشرفت روز افزون کشور باشيم.

ولی اله سیف 
رييس  کل بانک مرکزي جمهوری اسلامی ایران 
 تعداد بازديدها:   4,071