بانک مرکزی دستگاه برتر اجرایی و همتی، مدیر برگزیده جشنواره شهید رجایی شد

بانک مرکزی دستگاه برتر اجرایی و همتی، مدیر برگزیده جشنواره شهید رجایی شد
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، دکتر عبدالناصر همتی در پانزدهمین دوره جشنواره شهید رجایی از دستان رئیس جمهوری به پاس خدمات ارزنده در طول یک سال سکانداری نظام ارزی و پولی کشور به عنوان مدیر برگزیده بر اساس دوازده شاخص ابلاغی رئیس جمهوری لوح تقدیر دریافت کرد.

گفتنی است ایجاد ثبات در بازار ارز، حمایت از تامین مالی واحدهای تولیدی، شروع اقدامات ضروری برای اصلاح نظام بانکی و مقابله سیستمی با هرگونه رانت خواری از برنامه های بانک مرکزی در طول یکسال اخیر بوده است. با سیاست های اتخاذی بانک مرکزی در دوره اخیر نوسانات بازار ارز کنترل و این امر موجب تقویت ارزش پول ملی شد ضمن آنکه حمایت از رونق تولید و اصلاح ساختاری نظام بانکی نیز از اولویت های نهاد سیاستگذار پولی در شرایط کنونی اقتصاد است.

رئیس جمهوری در این مراسم اشاره کرد: جنگی که امروز بر ما تحمیل شده، جنگ اقتصادی است و ما باید این جنگ‌ را با پیروزی تمام کنیم.

لازم به ذکر است برای نخستین بار است که بانک مرکزی این عنوان را کسب کرده است.

جشنواره شهید رجایی فرصتی است كه در آن نتایج ارزیابی‌ عملكرد دستگاه‌های اجرایی و ارزشیابی آنها اعلام می شود و از دستگاه های برگزیده در بخش‌های مختلف تجلیل به عمل می‌آید.

 در بخشی از متن لوح تقدیر اهدائی رئیس جمهوری آمده است:

«خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت بزرگ ایران توفیقی سترگ در مسیر آموزه های بزرگ دینی و انقلابی و تداوم فرهنگ فداکاری و جهادی است که شهدای والامقام به عنوان میراثی ماندگار به یادگار گذاشته اند.
در سال "رونق تولید" لازم می دانم از تلاش های ارزنده جناب‌عالی در راستای اجرای برنامه‌ها و اعتلای کشور و کسب عنوان مدیر برگزیده بر اساس دوازده شاخص ابلاغی رییس جمهوری در جشنواره شهید رجایی ۱۳۹۸ قدردانی نمایم.»


تعداد بازديدها:   3,440