رئیس کل بانک مرکزی روسیه عنوان کرد؛

تسهیل تجارت و روابط بین اعضا در منطقه با تقویت اتحادیه پایاپای آسیایی

رئیس کل بانک مرکزی فدراسیون روسیه در پنجاه و یکمین جلسه هیأت مدیره اتحادیه پایاپای آسیایی هدف از برگزاری این اجلاس را تسهیل تجارت و روابط بین اعضا در منطقه عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، الویرا نابیولینا رئیس کل بانک مرکزی روسیه که به عنوان کشور ناظر در این اجلاس حضور یافته بود گفت: امسال با وجود اعمال تحریم ها بر علیه روسیه، کشور ما توانست این شوک ها را برخلاف پیش بینی ها تحمل کند. 

وی درخصوص شرایط اقتصادی کشور روسیه تصریح کرد: امسال بنگاه های اقتصادی توانستند خود را با شرایط در حال تغییر وفق  دهند و تقاضای مصرفی در حال بهبود است. 

وی درباره سیاست و راهبرد بین المللی بانک مرکزی روسیه عنوان کرد: علیرغم اینکه با برخی کشورها ارتباطمان قطع شده است اما گشایش های بانکی را با دیگر کشورها داشته ایم.
 

دکتر نابیولینا خاطرنشان کرد: علیرغم مشکلات و محدودیت هایی که اقتصاد روسیه با آن مواجه است، اقتصاد ما خود را با شرایط منطبق می کند و بخش های اقتصادی ما پویا و پایدار باقی مانده اند. البته به دلیل تحریم ها چالش ها همیشه پیش روی ما هستند.

گفتنی است در دیدار روز گذشته روسای کل بانک مرکزی ایران و روسیه، تقویت مبادلات تجاری و بکارگیری پول‌های ملی دو کشور در تجارت دوجانبه مورد تاکید قرار گرفت.

دکتر نابیولینا رئیس‌کل بانک مرکزی فدراسیون روسیه در این دیدار ضمن تاکید بر تقویت مبادلات پولی و بانکی و استفاده بهینه از زیرساخت‌های بانکی دو کشور در جهت توسعه همکاری های تجاری و اقتصادی تصریح کرد: تبادل هیات‌های فنی و تخصصی بانک‌های مرکزی دو کشور با هدف توسعه و تعمیق روابط پولی و بانکی در این راستا مهم قلمداد می‌شود که اجرایی شده است.

گزارش تصویری پنجاه و یکمین اجلاس اتحاديه پاياپای آسيایی


تعداد بازديدها:   5,686