ارائه خدمات تامین مالی از طریق بانک‌های تجاری ایران و بلاروس

ارائه خدمات تامین مالی از طریق بانک‌های تجاری ایران و بلاروس
در دیدار ابوالحسنی قائم مقام بانک مرکزی و الکساندر راگوژنیک وزیر صنعت جمهوری بلاروس دو طرف بر گسترش روابط اقتصادی و تجاری تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی؛ قائم مقام بانک مرکزی در دیدار با وزیر صنعت بلاروس با تاکید بر گسترش روابط تجاری دو کشور گفت: لازمه گسترش روابط اقتصادی و تجاری دو کشور، ایجاد بستر مناسب تعاملات بانکی بین ایران و بلاروس است و ایران امادگی دارد با همکاری بانک های دو کشور این بستر را اماده کند.

ابوالحسنی افزود: رئیس جمهور دو کشور بر تسهیل روابط تجاری بین ایران و بلاروس تاکید داشتند و ما بایستی راهکارهای مختلف برای حمایت از توسعه روابط اقتصادی از طریق شبکه بانکی را فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: ارائه خدمات تامین مالی از طریق بانک های تجاری دو کشور می تواند نقطه شروع مناسبی در این زمینه باشد.

قائم مقام بانک مرکزی یادآور شد: عضویت ایران در سازمان شانگهای و بریکس نمونه خوبی از استفاده از ظرفیت های پیمان های بین المللی در توسعه روابط اقتصادی است که در توسعه روابط ایران و بلاروس می تواند مدنظر قرار گیرد.

در این دیدار الکساندر راگوژنیک نیز ضمن اعلام آمادگی این کشور برای بسط روابط تجاری بین دو کشور گفت: بلاروس آمادگی برای انجام کارهای لازم و فراهم نمودن مقدمات روابط تجاری را دارد. در این راستا در سال گذشته صادرات بلاروس به ایران در یکسال گذشته 110 درصد و صادرات ایران به بلاروس 280 درصد رشد داشته است.
 
.
 
.


تعداد بازديدها:   4,296