طی ۱۱ ماه سال ۱۴۰۲ محقق شد:

پرداخت یک میلیون و ۴۱۵ هزار فقره وام قرض‌الحسنه ازدواج و فرزند به ارزش ۱۹۲ همت

پرداخت یک میلیون و ۴۱۵ هزار فقره وام قرض‌الحسنه ازدواج و فرزند به ارزش ۱۹۲ همت
از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه جمعا مبلغ ۱۹۲ همت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و فرزند به یک میلیون و ۴۱۵ هزار متقاضی توسط شبکه بانکی پرداخت شد که میزان تسهیلات ازدواج پرداختی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۸ درصد و تسهیلات فرزند آوری ۳۹ درصد افزایش داشته است .

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی گفت :از ابتدای سال 1402 تا تاریخ 30‏ بهمن ماه، بالغ بر 732 هزار فقره تسهیلات ازدواج به مبلغ 149.6 هزار میلیارد تومان توسط شبکه بانکی پرداخت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 28 درصد رشد داشته است. 

وی افزود : همچنین با توجه به سهمیه تکلیفی در نظرگرفته شده بابت این تسهیلات که تا تاریخ 30‏‏‏‏بهمن ماه، مبلغ 135.7 هزار میلیارد تومان است، عملکرد شبکه بانکی در این خصوص بیش از 110 درصد است که نشان از همکاری خوب شبکه بانکی در اعطای تسهیلات مزبور در سال جاری دارد. 

صحابی از رشد ۳۹ درصدی پرداخت تسهیلات فرزند آوری در ۱۱ ماهه سالجاری خبرداد و گفت :‌ از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه تعداد 683 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه فرزند به مبلغ 42.4 هزار میلیارد تومان توسط شبکه بانکی به مشمولین پرداخت شده است .

صحابی با اشاره به تأکیدات رئیس جمهوری مبنی بر صفر شدن و کاهش صف تسهیلات قرض الحسنه ازدواج تصریح کرد: براین اساس و همچنین دستور رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر لزوم تسریع و تسهیل در پرداخت تسهیلات مذکور، این بانک تمهیداتی اندیشید تا به رغم پیوستگی و سیال بودن جریان ورود و خروج متقاضیان این تسهیلات، علاوه بر تعهدات و سهمیه های ابلاغی به بانک های عامل بابت اعطای تسهیلات ازدواج در سال جاری، برای کاهش متقاضیان در صف تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بانکهای عامل نسبت به پرداخت تسهیلات ازدواج به 125 هزار نفر از متقاضیان در صف ازدواج و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه فرزند به تعداد 110 هزار نفر از متفاضیان در صف تسهیلات مزبور تا پایان سالجاری اقدام کنند. 

وی افزود: همچنین تفاهم شده است بانک قرض‌الحسنه مهر و قرض الحسنه رسالت نیز نسبت به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و فرزند آوری به متقاضیان اقدام کنند. باتوجه به تفاهمات به عمل آمده متقاضیان در صف از تعداد 270 هزار به تعداد 194 هزار نفر رسیده است.

مقام مسئول بانک مرکزی با بیان اینکه عملکرد شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات یادشده به صورت مداوم در حال رصد و پایش است، یادآور شد: پیگیری به حداقل رساندن متقاضیان در صف تسهیلات مذکور به جدیت در دستور کار بانک مرکزی و بانکهای عامل قرار دارد و انتظار می رود تا پایان سال جاری شاهد کاهش متقاضیان در صف تسهیلات قرض الحسنه ازدواج باشیم.


تعداد بازديدها:   2,117