در جلسه کمیته فنی اتحادیه پایاپای آسیا؛

پول های دیجیتال بانک های مرکزی بررسی شد

پول های دیجیتال بانک های مرکزی بررسی شد
دومین جلسه کمیته فنی اتحادیه پایاپای آسیا با حضور نمایندگانی از کشورهای بنگلادش، بلاروس، میانمار، پاکستان، هند و نپال برگزار شد در این جلسه موضوع پول­های دیجیتال بانک­ های مرکزی به ­صورت برون مرزی و چند جانبه بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، محسن کریمی، معاون روابط بین ­الملل بانک مرکزی در این نشست با بیان اینکه براساس مصوبه اجلاس پنجاه­ و­یکم تهران کمیته «آی ­تی» موضوع پول­های دیجیتال بانک­ های مرکزی به­ صورت برون­ مرزی و چند جانبه بررسی می شود و ایران پیگیری آن را به عهده دارد.

وی خاطرنشان کرد: کمیته کسب و کار و مدیریت ریسک نیز توسط کشورهای هند و پاکستان پیگیری می ­شود و این کشورها گزارش­ های خود را در نشست­ های کمیته فنی که در تهران برگزار می­ شود، ارائه می دهند.

وی افزود: طبق اساسنامه اتحادیه پایاپای آسیا، هر سال پس از برگزاری مجمع عمومی، دو جلسه کمیته فنی برگزار می ­شود و مصوبات مجمع برای اجرایی شدن توسط این کمیته پیگیری می ­شود. 

دکتر کریمی گفت: خوشبختانه در سال 1402، کشور بلاروس از اروپا و کشور موریس از آفریقا به این اتحادیه اضافه شدند و زمینه های عملیاتی ­سازی عضویت اعضای جدید توسط کمیته فنی بررسی و پیگیری می­ شود.

معاون بین الملل بانک مرکزی با بیان اینکه تصمیمات مجمع قبلی اتحادیه پایاپای آسیایی در تهران در کمیته فنی در حال پیگیری است گفت: گزارش­ های فنی این کمیته ها موضوع دستور جلسه نشست پنجاه و­ دوم اتحادیه پایاپای آسیا می ­شود که در آینده برگزار خواهد شد.


تعداد بازديدها:   1,394