ایران‌چک 500،000 ریال طرح بارگاه امام رضا(ع)

ویژگی‌های امنیتی ایران چک 500،000 ریالی طرح بارگاه امام رضا (ع)- مشهد


 


 

1- ريز نوشته (ميکروپرينت) : نوشته‌هاي بسيار ريزي که با ابزار بزرگ‌نمايي قابل مشاهده هستند و تنها به وسيله دستگاه‌هاي چاپ امنيتي، چاپ مي‌شوند.

2- طرح مخفي : اين طرح در چاپ برجسته به صورت مخفي قرار دارد و با قرار دادن اسکناس در راستاي چشم، به شکل تقريباً افقي، در مقابل نور، نمايان خواهد شد.
3- نخ امنيتي پنجره‌اي : اين نخ از نوع هولوگرافيکي با ريزنوشته به گونه‌اي درون کاغذ قرار گرفته که قسمتي از آن نمايان و قسمتي ديگر در بطن کاغذ، مخفي مي‌باشد و با قرار دادن ايران‌چک از رو در مقابل نور تمام نخ نمايان خواهد شد.
4- نخ امنيتي پنهان : اين نخ که عبارت I.R.IRAN روي آن درج شده، درون کاغذ قرار گرفته است.
5- چاپ نامرئي : بخش‌هايي از تصوير يک پرنده و عدد 50 با مرکب نامرئي چاپ شده است که زير نور ماوراءبنفش با رنگ‌هاي قرمز و آبي به صورت مکمل، نمايان مي‌شوند.
6-چاپ برجسته :‌ اين چاپ در 3 رنگ انجام شده است که به سهولت با انگشتان دست قابل لمس و شناسايي مي‌باشد.
7- طرح مکمل : اين طرح به صورت تصويري و عدد ارزشي به گونه‌اي چاپ شده است که قسمتي از طرح در رو و قسمتي ديگر در پشت ايران‌چک قرار گرفته و در مقابل نور همديگر را کامل مي‌کنند.
8- واترمارک : تصوير سه بعدي يک پرنده و عدد 50 به صورت روشن (الکتروتايپ)، در خمير کاغذ قرارگرفته و در مقابل نور قابل رويت است.
9- شماره سريال : چاپ شماره سريال‌ها با استفاده از مرکب قرمز و مشکي فلورسنت بوده و تحت تابش نور ماوراءبنفش به رنگ‌هاي طلائي مايل به زرد و سبز تغيير رنگ مي‌دهند.


تعداد بازديدها:   605