ایران چک 500000 ریال طرح بارگاه حضرت امام رضا(ع)-مشهد (سری دوم)

ویژگی‌های امنیتی ایران چک 500،000 ریالی طرح بارگاه حضرت امام رضا (ع)- (سری دوم)

a1
 


 
a1 ۱- واترمارک و الکتروتایپ
تصویر سه بعدی از یک پرنده همراه با عدد ۵۰ به صورت لاتین که به شکل مخفی در خمیره کاغذ قرار گرفته و در مقابل نور به راحتی قابل رویت می باشد.
a1۲- نخ امنیتی پنجره ای با رنگ متغیر
این نوع نخ به گونه ای در درون کاغذ قرار گرفته است که بخشی از آن نمایان و بخش دیگر در بطن کاغذ مخفی می باشد. این نخ دارای پوشش ویژه ای است که با تغییر زاویه دید، رنگ آن از طلایی به سبز تغییر می کند. همچنین بر روی آن تصویر نقشه ایران و عبارت لاتین I.R.IRAN درج شده است.
a1۳- تصویر مکمل
قسمتی از عدد ۵۰ در رو و قسمتی دیگر از آن در پشت ایران چک چاپ شده که در مقابل نور همدیگر را تکمیل کرده و عدد ۵۰ را بصورت کامل نمایان می سازد.
a1۴- ریز نوشته (میکروپرینت)
نوشته های بسیار ریزی که با استفاده از ابزار بزرگ نمایی قابل رویت هستند و تنها دستگاه های چاپ امنیتی قادر به چاپ آن ها می باشند.
a1۵- چاپ برجسته
این نوع چاپ با انگشتان دست به سهولت قابل لمس و شناسایی می باشد. تصویر گنبد و گلدسته ی بارگاه امام رضا علیه السلام ، عبارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و ارزش اسمی ایران چک به این روش چاپ شده اند.
a1۶- مرکب متغیر رنگی مغناطیسی
در پشت ایران چک عدد ۵۰ به صورت لاتین با استفاده از مرکب فوق امنیتی مغناطیسی چاپ گردیده که در صورت تغییر زاویه ی دید، طیف رنگی عدد ۵۰ از طلایی به سبز تغییر می نماید.
a1۷- نوار درخشان
در چاپ قسمتی از پشت ایران چک، از مرکب درخشان به صورت نوار عرضی استفاده شده که در صورت تغییر زاویه ی ایران چک، طرح مذکور به صورت درخشان نمایان می گردد.
a1۸- طراحی خطی سه بعدی (مدالین)

نوع ویژه ای از طراحی امنیتی است که در آن نقوش به صورت برجسته به نظر می آیند.
a1۹- الیاف فلورسنتی نامرئی
در فرایند ساخت کاغذ ایران چک از الیاف بسیار ریزی استفاده شده است که هر یک از این الیاف در زیر نور ماوراء بنفش، در رنگ های آبی، قرمز، سبز و زرد مشاهده خواهد شد.
a1۱۰- شماره سریال
چاپ شماره سریال ها با استفاده از مرکب قرمز و سبز فلورسنت انجام شده و تحت تابش نور ماوراء بنفش به رنگ های طلایی مایل به زرد و سبز تغییر طیف می دهند.
a1۱۱- چاپ با مرکب فلورسنت
بخش هایی از تصویر زمینه حرم امام رضا (ع) با استفاده از مرکب فلورسنت چاپ شده است که تحت تابش نور ماوراء بنفش، بازتاب نوری داشته و به رنگ طلایی مایل به زرد دیده خواهد شد.


تعداد بازديدها:   8,768